Posted by admin on Styczeń - 25 - 2015 | Komentowanie nie jest możliwe

Dobra symulacja komunikacyjna to w wielu przypadkach kręgosłup zadawalającego grupe treningu interpersonalnego czy projektu rozwojowego. Z tego też powodu kierownicy projektów szkoleniowych potrafią przeznaczyć naprawdę sporo tygodni nad zaprojektowaniem specjalistycznej gry. Następnie usiłują zastrzec prawa autorskie by w kolejnych latach zarabiać na prawach autorskich. Przychody z takich symulacji lub gier potrafią często siegać trzystu tysięcy PLN w skali roku. Oczywiście musimy odjąć haracz dla fiskusa. Tak czy siak to są spore pieniądze. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, że ponad stu autorów gier w naszym kraju czerpie dochody wyłącznie z udustępniania innym symulacji.
W blogu Goldenline toczy się w tej chwili nietypowy spór w której czytelnicy portalu wymieniają się uwagami w temacie domniemanego ale oczywiście nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Spory prawne toczą się w forum dedykowanego opiniom o trenerach Training Partners
Analizowane wątki wyzwoliły adrenalinę piszących na tym forum menedżerów personalnych. Niejeden dyskutant ma mimo szczątkowej ilości faktów wyrobione kategoryczne wnioski. Poruszane są kwestie zaangażowania prokuratora. Polecamy przejrzeć się debacie.
Niezależnie od powyższego – kwestia praw autorskich ćwiczeń menedżerskich jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Szkoleniowcy ealizujący szkolenia menedżerskie, treningi online czy coaching mają ciężki orzech do zgryzienia. Także doświadczenia innych krajów nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do debaty.

Opracowanie gry symulacyjnej – forum
1 vote, 5.00 avg. rating (80% score)

Comments are closed.